iPhone 8-8 Plus Servis Yok Hatası Çözümü

iPhone 8 Servis Yok Hatası

iPhone 8-8 Plus Servis Yok Hatası Çözümü

iPhone 8 ya da iPhone 8 Plus cihazınızda “servis yok” ya da “sinyal yok” hatası ile karşılaşıyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. Bu anlamda sorunun giderilmesi adına deneyebileceğiniz farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Özellikle kayıt dışı telefonlarda ve donanıma bağlı arızada baş gösteren iPhone 8 servis yok hatası için cihaza basit yöntemler ile müdahale edilebilir. Ancak donanımsal sorunlarda cihaza uzman teknisyenler dışında müdahale edilmemesi, daha ciddi sorunlar yaşamamak adına oldukça önemlidir.

iPhone 8 Servis Yok Hatası

iPhone 8 Servis Yok Hatası

iPhone 8 Servis Yok Hatası Nasıl Çözülür?

iPhone 8 ve 8 Plus telefonlarda karşılaşılan servis yok problemi, kullanıcılar için oldukça sıkıntılı bir durumdur. Çünkü iPhone 8 Plus servis yok sorunu nedeniyle arama yapılması ve gelen aramaların ulaşması engellenir. Bu sorunun çözümü için ise birkaç basit yöntem denenebilir. İşte o yöntemler…

Yazılım Güncellemeleri Kontrol Edilmeli

iPhone 8 servis yok hatası çözümü için öncelikli olarak yazılım güncellemesi yapmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede yaşadığınız sorun ortadan kalkabilir. Bunun için iPhone’unuzun Ayarlar kısmında Yazılım Güncelleme seçeneğine tıklayın ve cihazınızı en son sürüme güncelleyin. Güncelleme işleminin tamamlanmasının ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz.

Sim Kartı Çıkarıp Yeniden Takın

iPhone cihazlarda yaşanan servis yok sorunu, sim karttan da kaynaklanabilir. Bu nedenle sorunun giderilmesi için sim kartınızı çıkarıp bir başka bir sim kartı telefonunuza takın. Böylece sim kart ile ilgili bir problemin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yine sadece sim kartınızı çıkarıp takmak da sorunun çözülmesini sağlayabilir.

iPhone 8 servis yok hatası

iPhone 8 servis yok hatası

Operatörünüz ile İletişime Geçin

Yine iPhone 8 Plus servis yok hatası için operatörünüz ile iletişime geçebilirsiniz. Çünkü ödenmemiş faturalar ile ilgili engellemeler ve operatör sisteminden kaynaklanan hatalar da servis yok sorunu ile karşılaşılmasına neden olabilir.

iPhone Servisine Başvurun

Tüm bunların yanı sıra yukarıda bahsedilen çözüm yöntemlerini denemenize rağmen iPhone cihazınızda hala servis yok uyarısıyla karşılaşıyorsanız, iPhone’unuzun garanti süresi devam ediyorsa yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz. Ancak garanti süresi dolduysa ve cihazınızı emanet edebileceğiniz güvenilir bir iPhone servisi arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, cihazınızın uzman teknisyenler tarafından garantili olarak tamir edilmesini sağlayabilirsiniz.

 

No Comments

Post A Comment